Wat zegt de wet over zondagsarbeid?

Wettelijk is zondagsarbeid een uitzondering. De Arbeidstijdenwet beschrijft hoeveel en wanneer een werknemer mag werken. Deze wet gaat er van uit dat er helemaal niet gewerkt wordt op zondag. Wel is daar een ‘mits’ aan toegevoegd. Letterlijk staat er in artikel 5.6.1:
De werkgever organiseert de arbeid zodanig, dat de werknemer op zondag geen arbeid verricht, behalve voor zover dat uit de aard van de arbeid voortvloeit en het tegendeel is bedongen.

Kunt u niet rusten voor uw vraag beantwoord is en stond deze er eigenlijk niet tussen? Stel uw vraag als RMU lid dan graag via het vragenformulier. Van de RMU krijgt u dan persoonlijk bericht met daarin het antwoord op uw vraag. Als u (nog) geen lid bent van de RMU dan helpen we iedereen met vragen over zondagsarbeid graag op weg via ons informatiepakket. Dit informatiepakket is gratis en geheel vrijblijvend aan te vragen.

Vraag hier het RMU-informatiepakket aan 

Ik heb een andere vraag...

Geen lid? Vragen stellen is gratis voor leden van de RMU. Word lid en neem direct contact met ons op voor goed advies en een luisterend oor.

Verzenden
Delen